Adres Biura
Siedziba i Biuro KRRiT | Wydział Abonamentu RTV |
---|---|
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9 01-015 Warszawa NIP: 521 27 99 708
REGON: 010182401 |
ul. Sobieskiego 101 Numer infolinii: 22 597 31 01 |
Konkurs obejmie też m.in. takie zagadnienia jak transformacja mediów, różnice między reklamą a informacją, opiniotwórczość mediów, krytyczny odbiór źródeł informacji, zasady udziału w debacie, umiejętności wyszukiwania informacji.
Olimpiada ma przede wszystkim sprawdzić umiejętności radzenia sobie młodzieży w zmieniających się warunkach medialno- społecznych. Ma także ocenić i rozwijać możliwości współtworzenia przez młodych ludzi przekazu za pośrednictwem nowoczesnych technologii oraz uczyć świadomego odbioru treści przekazywanych w mediach w dobie ich dynamicznych zmian.
Edukacja medialna w KRRiT
Projekt wpisuje się w dotychczasowe działania KRRiT, która od 2000 r. organizuje i uczestniczy w przedsięwzięciach poświęconych edukacji medialnej. Olimpiada medialna to kolejny ważny etap działalności na rzecz ochrony interesów odbiorców i użytkowników mediów.
Fundacja Nowe Media (www.nowemedia.org), powstała w roku 2008, ma doświadczenie w przeprowadzaniu projektów z zakresu edukacji medialnej, w których bierze udział młodzież i szkoły. W jej podstawowym programie, Młodzieżowej Akcji Multimedialnej (www.mam.media.pl) wzięło do tej pory udział ponad 17.000 uczniów i 1.200 nauczycieli.
Stworzyli oni ponad 1.900 multimedialnych wydawnictw internetowych (2.100 w przygotowaniu) publikowanych na unikatowej platformie Qmam System. Akcja obejmuje także Białoruś i Ukrainę, zaś system edycyjny został przetłumaczony na języki narodowe tych krajów. Fundacja prowadzi również Ogólnopolski Konkurs Gazetek i Mediów Szkolnych „Forum Pismaków” (www.forumpismakow.pl).