Adres Biura
Siedziba i Biuro KRRiT | Wydział Abonamentu RTV |
---|---|
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9 01-015 Warszawa NIP: 521 27 99 708
REGON: 010182401 |
ul. Sobieskiego 101 Numer infolinii: 22 597 31 01 |
- Potrzebne jest miejsce do dyskusji o mediach publicznych z pewnym dystansem i namysłem. Uniwersytet Jagielloński te warunki spełnia - mówił w Krakowie Przewodniczący KRRiT Jan Dworak. - Cyfryzacja zmienia pejzaż mediów i uwypukla rolę mediów publicznych, które w zróżnicowanym, pluralistycznym wielogłosie medialnym powinny pełnić rolę medium niezależnego od rynku i uniezależnionego od nadmiernego wpływów polityków. O tym chcemy rozmawiać - podkreślał Przewodniczący Dworak.
Zważywszy na wielowiekowe tradycje badawczo-naukowe najstarszego polskiego Uniwersytetu, którego zadaniem było i jest wytyczanie nowych kierunków rozwoju ludzkiej myśli w atmosferze tolerancji i wolności w dziedzinie badań oraz nauczania z poszanowaniem godności człowieka i dla jego dobra, a także mając na względzie to, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jako organ konstytucyjny stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji, my niżej podpisani postanawiamy wznowić w 2014 r., to jest w 650. rocznicę działalności Uniwersytetu Jagiellońskiego, Konferencję Mediów Publicznych, której przedmiotem będzie namysł badawczy nad rolą, przemianami i zadaniami mediów publicznych w Polsce i na świecie.
Fragment listu intencyjnego
Konferencje Mediów Publicznych odbywały się w Krakowie w latach 2000-2005. Brali w nich udział przedstawiciele KRRiT, Telewizji Polskiej SA, Polskiego Radia SA i medioznawcy, dyskutując o roli i przemianach mediów publicznych a także o zadaniach, jakie media te powinny pełnić.
Najbliższa Konferencja Mediów Publicznych odbędzie się w 2014 r.