Adres Biura
Siedziba i Biuro KRRiT | Wydział Abonamentu RTV |
---|---|
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9 01-015 Warszawa NIP: 521 27 99 708
REGON: 010182401 |
ul. Sobieskiego 101 Numer infolinii: 22 597 31 01 |
- Projektując nowy serwis chcieliśmy, żeby był on przejrzysty, dopasowany do różnych grup odbiorców. Przede wszystkim zależało nam jednak, aby dostęp do niego miały nie tylko osoby, poruszające się bez problemu w przestrzeni Internetu - mówi Stanisław Maksymowicz, projektant nowego serwisu, odpowiedzialny również za jego wdrożenie i zarządzanie.
Aby sprostać temu zadaniu, obszerną zawartość poprzedniego serwisu podzielono na cztery kategorie, wstępnie sortując informacje według dedykowanych odbiorców. Każda z kategorii znalazła odzwierciedlenie w rozwinietym menu na stronie głównej, aby ułatwić wstępne wyszukiwanie treści.
Powiekszana czcionka i wysoki kontrast
By ułatwić czytanie, na stronie udostepniono globalne powiększanie czcionki (powiększeniu ulegają też elementy menu), dostępne na górze strony.
Dodatkowo przy każdej informacji znajduje się pasek nawigacyjny z możliwością powiekszania czcionki (oraz wydruku, wysłania informacji za pomocą e-maila i pobranie zawartości w formie pliku PDF).
Największym ułatwieniem dla osób niedowidzących jest funkcja zwiększonego kontrastu zmieniająca tło na czarne a tekst na żółty. Funkcja ta (podobnie jak dostep do powiększania czcionki) dostępna jest zawsze na górze strony - niezależnie od linku, który uruchomiliśmy wewnąrz serwisu.
Media bez barier
Kolejnym krokiem w udostępnianiu strony dla osób niepełnosprawnych jest budowany dział "Media bez barier".
Docelowo ma on skupiać wszystkie niezbędne informacje o użytkowaniu mediów w Polsce (telewizji, radia, internetu) dla niepełnosprawnych - czy to niewidomych i niedowidzących czy niesłyszących. Ważnym elementem tego działu będą też porady dotyczące procesu cyfryzacji telewizji.
- Oczywiście na tym nasze plany, by przybliżyć osobom niepełnosprawnym naszą stronę i media w ogóle się nie kończą. W najbliższym czasie planujemy uruchomienie opcji czytania treści witryny dla osób niewidomych. Chcemy również zamieścić poradnik wideo dotyczący mediów z podpisami i językiem migowym. Wreszcie pragniemy promować wśród nadawców technologie ułatwiające dostęp do mediów każdemu, miedzy innymi audiodeskrypcję - podkreśla Maksymowicz.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do śledzenia zmian na naszej witrynie.
Najnowsze informacje KRRiT i jej Biura znajdą Państwo w newlsetterze KRRiT (zapisz się).