-
09.01.2018
W dwunastym numerze Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m. in. o dyskusji na forum europejskim w sprawie „geoblokowania” treści wideo na jednolitym rynku cyfrowym, o unieważnieniu przez ETS decyzji Komisji Europejskiej w sprawie zwrotu przez hiszpańskich operatorów środków przyznanych im przez rząd w celu ułatwienia przejścia na naziemne nadawanie cyfrowe, a także o rozpoczęciu przechodzenia czeskiej telewizji publicznej na nadawanie w formacie DVB-T2.
-
08.12.2017
W jedenastym numerze Przeglądu Międzynarodowego można dowiedzieć się, w ilu językach nadawane są programy telewizyjne w Europie, przeczytać o tym, jak nadawcy publiczni w Niemczech i w Holandii współpracują z Netflixem, o tym, jak Francuzi badają reakcje odbiorców mediów, a także, jakie dalsze kroki zamierza podjąć Komisja Europejska w sprawie tzw. „fake news”.
-
08.11.2017
W dziesiątym numerze Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać między innymi o konsultacjach Komisji Europejskiej w sprawie serwisu Europeana, o zaostrzeniu wymagań wobec BBC odnośnie kwot programowych, o uruchomieniu nietypowego kanału telewizyjnego w Czechach oraz o tym, jak Szwajcaria przygotowuje się do przejścia na radio cyfrowe.
-
10.10.2017
W dziewiątym numerze Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m. in. jak Węgrzy stymulują rozwój lokalnych stacji telewizyjnych, dlaczego Estonia może być atrakcyjna dla nadawców, którzy mieli dotąd koncesje brytyjskie oraz o tym, jak w Stanach Zjednoczonych spada znaczenie telewizji jako źródła informacji.
-
06.09.2017
W ósmym numerze tegorocznego Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać między innymi, dlaczego coraz więcej Włochów opłaca abonament telewizyjny, co robi firma Virgin Media w Irlandii i w Wielkiej Brytanii, żeby utrzymać przy sobie klientów oraz jak Hiszpanie próbują konkurować z Netflixem.